Historyczna paralela Hiszpanii z Polską

      ZAMÓW 

Joachim Lelewel

Historyczna paralela Hiszpanii z Polską

w XVI, XVII, XVIII wieku

Publikacja w 3 językach: polskim, hiszpańskim oraz angielskim

Wydanie I
Poznań 2015

Ilość stron: 294
Oprawa twarda, 24,5 x 30,5 cm
Papier: GardaPat Kiara 135 g
ISBN 978-83-87346-89-8

Cena detaliczna: 120 PLN

 

Pragniemy niniejszym przedstawić Państwu wyjątkowo atrakcyjne, 3-języczne wydanie książki Joachima Lelewela „Historyczna paralela Hiszpanii z Polską”. Ta wyjątkowa publikacja o charakterze albumowym, wzbogacona najwybitniejszymi arcydziełami malarstwa polskiego i światowego, w sposób kompetentny i zgodny z faktami ukazuje nie tylko celowość, ale wręcz naturalność i oczywistość potrzeby zacieśniania społecznych i gospodarczych związków między Polską a Hiszpanią.
Bez wątpienia uwagę czytelników zwróci już sam fakt, że autorem jest Joachim Lelewel – powszechnie znana, jedna z najwybitniejszych postaci w dziejach nauk historycznych. Publikacja, którą wydaliśmy, może więc odegrać nadzwyczaj istotną rolę w budowie i utrwalaniu więzi i współpracy między Polską a Hiszpanią.

Barwny, wypełniony reprodukcjami najwyższej klasy malarstwa światowego album o wyjątkowej wartości merytorycznej i edytorskiej mógłby – w naszej ocenie – stanowić ekskluzywny i elegancki podarunek dla Państwa kontrahentów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

„Historyczna paralela Hiszpanii z Polską” J.Lelewela jest pracą od dziesięcioleci niezmiennie wzbudzającą ogromne zainteresowanie. Doczekała się kilkudziesięciu wydań w kilku krajach oraz tłumaczeń na siedem języków. Zawsze ze szczególnym zaciekawieniem spotykała się w Hiszpanii i Ameryce Południowej. We wstępie do jednego z wydań sprzed kilku lat prof. dr hab. Jan Kieniewicz podkreślił że „jest to lektura niezbędna dla współczesnej refleksji nad losem narodów europejskich” oraz że pomimo upływu lat – „jest to praca nadal aktualna”.